TABU / PROJEKT LITERACKI

ANONIMOWA HISTORIA nr 9

 

Zostałam dzisiaj wyrzucona z własnego domu. Powiedziałam moim rodzicom,  że nie

chce mieć dzieci. Moja matka nazwala mnie kurwą, powiedziała ze nie jestem prawdziwą kobietą i kazała wynosić się z domu. Ojciec stwierdził ,że od dawna wiedział, że nic ze mnie nie będzie i żal było mnie wychowywać. Dorzucił, że jestem nic nie warta, że obowiązkiem każdej kobiety jest rodzić dzieci. Uciekłam do chłopaka. Jesteśmy ze sobą od

kilku lat i oboje mamy to samo zdanie na temat posiadania dzieci. Zarówno jego jak i mnie spotkały za to nieprzyjemności. Jego rodzice uważają ze to ja jestem temu winna, że on nie chce. Pewnie nie mogę, jestem wybrakowana. A to jego decyzja. Planujemy wyprowadzić się za granicę. Presja tego kraju na posiadanie dzieci jest zbyt wielka, aby się jej przeciwstawiać. Nic nas tu już nie trzyma.

"Tabu" to zbiór ​anonimowych historii, które zebraliśmy dzięki współpracy z zamkniętymi, facebookowymi grupami wsparcia oraz z psychologami, pracującymi z polskimi więźniarkami. Niezależnie od tego, czy są to historie zabawne czy poruszające  - zawsze są to tematy, które naruszają polskie tabu wzniesione wokół kobiet i tych trudnych tematów. Fundacja pragie do tematu podejść dwutorowo. Pracujemy nad czytaniem teatralnnym z udziałem polskich gwiazd, jednocześnie rozpoczęliśmy prace redaktorskie nad zbiorem anonimowych histroii w formie e-booka. 

© ALL RIGHTS RESERVED / PROJECT WOMEN FOUNDATION