CZY MODNA PANI RODZIĆ POWINNA?

Monodram naszej ambasadorki Katarzyny Kołeczek „Co modna pani wiedzieć powinna” odniósł niebywały sukces – zarówno artystyczny jak i medialny. Katarzyna z tylko sobie charakterystycznym wdziękiem i humorem dotykała w nim kwestii relacji kobiety ze swoim ciałem, umysłem, a przede wszystkim – relacji samej siebie z resztą świata. Bo czy można być sobą za kurtyna maseczek, pianek, kremów, filtrów, fluidów i morze innych specyfików? Ile w kobietach jest kreacji i powielania przyjętych wzorców? Ile jest w ich głowach ich własnych przemyśleń a ile powtarzanych przed kolorowe pisma sloganów?

Spektakl w reżyserii Agaty Puszcz opowiadał więc o tym co by robiła kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO co jej każą, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. Po olbrzymim sukcesie monodramy duet Kołeczek-Puszcz zdecydował się iść za ciosem – w 2020 roku Modna Pani boryka się z nowym orzechem do zgryzienia… Otóż, czy Modna Pani powinna…rodzić?


Narażona na tysiące sprzecznych poleceń i informacji ze świata. Zadbana, piękna, modna – i smutna, i samotna. Spełniająca wszystkie oczekiwania świata, ale nigdy swoje. A teraz do tego wszystkiego dochodzi dziecko. Czy modna pani rodzić powinna? W dobie kryzysu klimatycznego? Czy to wypada? Co powie matka? I ile mogą trwać 3 minuty oczekiwania na wynik testu? W drugiej części przygód Modnej Pani spotykamy naszą bohaterkę w momencie oczekiwania na ten najważniejszy wynik życia. Czy tak? Czy nie? Zaraz się dowiemy – poczekajmy tylko 3 minuty.


Premiera spektaklu miała miejsce 7 marca 2020 roku w Klubie Komediowym w Warszawie.


tekst: Joanna Pawluśkiewicz

reżyseria: Aneta Wróbel

obsada: Katarzyna Kołeczek

scenografia i kostiumy: Paulina Czernek

projekcje: Bartosz Piotrowski, Jakub Motylewski

charakteryzacja w projekcjach: Joanna Brach

muzyka: Marcin Macuk


© ALL RIGHTS RESERVED / PROJECT WOMEN FOUNDATION